Thursday, June 12, 2014

Kollased päikesemunad


Muna-kreveti-kurgisalat
Lugesin kunagi katsest, kus võrreldi poodides müüdavaid kanamune nende kollaste munarebude järgi ja ei leitud, et eriti kollaste kanamunadena reklaamitud munad teistest märkimisväärselt erineks.

Nüüd, kui mul on oma kanad olemas, ei suuda ma ära imestada, kui palju kollasemad kodukanade munad tegelikult on. Toit näeb hoopis teistsugune välja kui harjunud olen. Eriti hästi saab erinevusest aru keedumunade puhul - poemunade munakollane on helekollane, kodumunadel oranzi ja kollase vahepealne!
Ja kuidas saaks kollaste jalgadega kanad mitte muneda kollaseid mune!?

Et blogis lisaks kanade tegemistele ka toitumisest midagi veel lugeda oleks, siis jagaksin ka üht kevadist retsepti, mis vähemalt minul viis keele alla.

Muna-kreeveti-kurgisalat
keedetud mune
krevette
kurki
murulauku, tilli
majoneesi
soola, pipart
Tükelda munad, kurk ja maitseroheline. Sega kvaliteetse majoneesiga ning maitsesta soola ja pipraga!

l
Hommikusöök ja kohvi
Teisel pildil näete mu tüüpilist hommikusööki kodukontoris!
Kui kohvi ja muna tarbimist mitte arvestada, võin end nüüd pea-aegu toortoitlaseks pidada. 


Toortoitumisest
Mulle see toortoidu konseptsioon täitsa meeldib ja tundub, et sellele konseptsioonile meeldin ka mina! Vähemalt praegu, kevadisel ajal.

Toon välja peamised asjaolud, mis mulle toortoitumise juures meeldivad.

1. Söögi tegemine võtab vähe aega - toortoidu valmistamine seisnebki peamiselt puu- ja köögiviljade puhastamises ja tükeldamises (iga toidukorra pealt säästab 30-60minutit aega, mis tuleks muidu pliidi taga veeta)

2. Lastele meeldib toortoit - tihtipeale olen olnud pettunud, kui pärast söögi tegemisega vaeva nägemist lapsed ei taha seda süüa. Toores kapsas ja progand sobivad imehästi söögiks, hautatuna aga mitte!? Milleks siis vaeva näha, aega ja energiat toidu kuumutamise peale raisata, kui keegi seda süüa ei taha!?

3. Aasta alguses tundus, et paleo-toitumine (lihasaadused, köögiviljad, puuviljad, pähklid, seemned) sobiks meie peresse hästi, kuna liha- ja piimatooted on lubatud ning mees saab liha edasi süüa ja on seetõttu nõus paleo joont jälgima. Kokkuvõttes paleol suurt mõju enesetunde paranemisele polnud ning kokkamisele kulunud aeg ja ärasöödud toit olid endiselt pöördvõrdelises seoses.

 4.  Kui paleotoitumine on tagasiminek 10 000 aasta tagusesse aega, siis toortoit on tagasipöördumine aega, kui inimesed elasid veel puu otsas - puuviljad, juurviljad, marjad, seemned, pähklid oli põhitoiduks. Mulle tundub, et need lähevad täitsa hästi peale, kui mitmekesiselt süüa. Arvan, et loomsed valgud saan kätte ka kanamunadest, mida meil nüüd jätkub.

5. Toortoitumine teeb elu lihtsamaks - poes tuleb põhiline osa ostudest puu- ja juurviljaletis ja teised letid võib vabalt läbikäimata jätta. Kokkuvõttes läheb nii ka vähem raha, kui liha- ja piimatoodetele raha ei pea kulutama ning valmistoit jätab enamasti külmaks.

No comments:

Post a Comment