Enne |
ja pärast |
Paberlillekeste valmistamine |
Erinevaid materjale omavahel kombineerides saad valmistada omapärased jõulukaardid, millest igaüks on ainulaadne ja millesarnast teist sa vaevalt postkontorist või poest leiad, rääkimata võimalusest, et keegi teine sulle sellise saadab.
Kaartide tegemiseks võib kasutada mistahes materjale, kuid kui endal ideed pole tulnud, siis siin on nimekiri asjadest, mis võiksid meisterdamiseks olemas olla.
Vaja läheb:
krobelist joonistuspaberit või valmislõigatud kaardipabereid
käsitsi tehtud paberit erinevates värvides
mitmesugust dekoratiivpaberit
PVA liimi
sädelevat liimi (glitterliimi)
villast lõnga, heegelnõela
kääre
Lõika ja voldi joonistuspaber soovitud suurusega lahtikäivateks kaartideks. Kui lõikamise ajal hakkasid ideed arenema, tegutse nende järgi. Kui aga pea on tühi, proovi siintoodud võimalusi:
Paberlillekesed
Lõika käsitsitehtud paber umbes 7 mm paksusteks ja 7 cm pikkusteks ribadeks ning murra pikkupidi kokku. Seejärel keera riba tihkeks paberlillekeseks ja liimi õhukese PVAkihiga kaetud kaardi peale. Lillekesi kasutades saad luua erinevaid kujundeid. Pea aga meeles, et selleks, et lilleke endist paberriba kuju tagasi ei võtaks, hoia seda mõni sekund kindlalt paigal. Lillekese välimine riba kleebi alati teiste lillekeste vastu ehk sissepoole.
Lillekesed paigal, võid neid ümbritseda lõngast heegeldatud ketiga või piirata need glitterliimiga.
Lõngaga ümbritsemiseks tee kõigepealt lillekestele PVA liimiga ring peale ja seejärel suru lõng varda või heegelnõelaga õrnalt liimi sisse. Jälgi, et lõng liiga liimiseks ei saaks! Liimi soovitan panna õhukese kuid ühtlase kihina.
Heegeldatud motiivid
Alati võib kaardi peale kleepida ka heegeldatud motiive. Siinne on heegeldatud naturaalhallist villaheidest ning peale on heegeldatud tikandit meenutavad punased ringid. Et motiiv ühtlaselt paberile kinnituks, tuleks pärast liimimist kaardile pressimisraskus peale panna.
Lillekesed heegeldatud lõngaketi sees ja heegeldatud motiiviga kaart |
Lapitöö
Crazy-tehnikas kaardid |
Kaardidisain pole tundmatu maa ka pea-aegu kolmestele. |
Klassikalise ruudumustri asemel võib kasutada ka nn crazy-tehnikat, ehk omavahel kombineerida suvalises suuruses tükikesi. Tükikeste lõikamisel võib abi paluda ka lastelt ning seejärel ise nuputada, mida neist kokku liimida.
No comments:
Post a Comment